ליווי חיילים חרדים

תכנית ליווי החיילים החרדים

החיילים במסלולי "נצח יהודה" לא בחרו בדרך קלה, אך רבני העמותה והיועצים החינוכיים שלנו, מלווים, מעודדים ומחזקים אותם יום-יום באופן פרטני על מנת להפיק את המיטב מהאתגרים העומדים בפניהם בתהליך הפיכתם לאזרחים ולחיילים טובים יותר. הרבנים פועלים בשיתוף הדוק עם צה"ל ומלווים את הצעירים לאורך כל תקופת השירות שלהם. הם משמשים גם כאנשי קשר בין הצבא לבין הקהילה החרדית.

יחידות ״נצח יהודה״ – כוח הרוח

גאוות היחידה היא לב-ליבו של כל כוח צבאי. רוח האחווה משרה התלהבות, מחויבות והערכת כבוד. עמותת ״נצח יהודה" מסייעת לגבש את רוח הלחימה על ידי מימון אירועים ופעילויות גיבוש יחד עם טיפוח זהות קבוצתית חרדית וייחודית, באמצעות פריטים שונים התורמים לפיתוח גאווה ותחושת השתייכות.

ביחידות "נצח יהודה" פועל מלווה רוחני ותורני מטעם העמותה, שבמישור הכללי מעביר הרצאות, מוסר שיעורי תורה לחיילים ומסייע למפקדים באיתור נקודות תורפה רוחניות – ערכיות ובשמירה על נהלי 'נצח יהודה'. במישור האישי, מקיים המלווה הדרכות ומלווה כל חייל ביחס לצרכיו ולמצבו, מחזק ותומך בחיילים מתקשים תוך יצירת קשר עם מפקדים, הורים ואנשי חינוך על פי הצורך, היכולת וההקשר.

"פרוייקט 'נצח יהודה הינו פרוייקט לאומי, אסטרטגי בחשיבותו, המעניק תרומה בטחונית משמעותית ביותר בהגנה על המדינה ועל עם ישראל."

תת-אלוף ליהוא הכהן,
מפקד בסיס חיל האוויר נבטים